Dvojdílná teleskopická brána řeší  problém nedostatku bočního prostoru, který je třeba mít pro zajíždění klasické posuvné brány. Dvojdílná teleskopická brána, kterou pro vás na míru navrhneme, sestrojíme i namontujeme, ušetří až 46 % bočního prostoru.

Dvojdílné teleskopické brány se skládají ze dvou křídel. Jedno křídlo brány je posouváno po kolejnici elektrickým pohonem přes ozubený hřeben, druhé pak přes lanový převod, z vnější strany skrytý. Tento systém v praxi prokázal vysokou spolehlivost, a to i v zimním období.

Teleskopické brány není vhodné instalovat v místě, kde je mírný svah. Je-li to nutné, posuzuje se vhodnost řešení individuálně. S výběrem nejvhodnější varianty vám rádi pomůžeme.

Dvojdílné teleskopické brány jsme začali úspěšně navrhovat a montovat jako jedna z prvních firem v ČR již v roce 2007. Za naší prací tak stojí šest let praxe vybudované na vlastních nápadech, nikoli na kopírování ostatních.

V současnosti máme za sebou více než 500 úspěšných instalací v celé České republice a na Slovensku. Spolupracujeme s několika firmami ze zahraničí, např. ze Slovenska, Portugalska, Argentiny nebo Itálie.

Použití:

Teleskopické brány jsou ideálním řešením při nedostatku bočního prostoru. Umožňují vybudovat širší průjezd než při použití klasické posuvné nebo křídlové brány, a to při zachování původně plánovaného prostoru určeného pro bránu. Orientační výpočet potřebného prostoru: šíře průjezdu / 2 + 44 cm.

Hlavní výhody:

  • Úspora místa: úspora až 46 % bočního prostoru oproti klasické posuvné bráně. Příklad: klasická posuvná brána s průjezdem 400 cm potřebuje 447 cm bočního prostoru, teleskopická dvojdílná brána s průjezdem o stejné šířce jen 240 cm.
  • Bezúdržbový provoz: teleskopická brána nevyžaduje žádnou údržbu. Výjimkou je zimní období, kdy je potřeba běžným způsobem čistit kolejnici brány.
  • Vysoká spolehlivost: brány jsou sestaveny z kvalitních komponent a jejich fungování prověřeno několikaletým bezproblémovým provozem.
  • Dlouhá životnost:  inteligentní pohon NICE zaručuje plynulý pohyb brány, díky kterému jsou všechny mechanické komponenty minimálně namáhány. Ocelové konstrukce jsou žárově zinkovány, a díky tomu odolávají povětrnostním vlivům nejen na viditelných místech, ale hlavně z vnitřních stran ocelových profilů, ze kterých je brána vyrobena.
  • Design: i když se jedná o specifický výrobek, není problém přizpůsobit provedení přání zákazníka, zejména pokud jde o výplně brány. Je možné vybírat mezi výplní dřevěnou, tahokovovou, děrovanými plechy, ocelovými profily aj. nebo zvolit holý rám připravený pro montáž výplně svépomocí.

Životnost:

Nic nevydrží navěky a tak je tomu samozřejmě i v případě teleskopických bran. Nejvíce namáhanou součástkou je tažné lanko, které je zatěžováno nejen mechanicky, ale i vlivem povětrnostních podmínek, a v zimním období navíc někdy i solením. V případě nesolení je životnost lanka cca 11 let (při průměrném otevření a zavření 8x denně).

V roce 2010 jsme provedli test funkčnosti. Na Bigboard v Praze na Bohdalci jsme umístili funkční dvoukřídlou teleskopickou bránu s průjezdem 400 cm.

Tato brána byla na Bigboardu umístěna po dobu dvou měsíců. Za tuto dobu prošla brána více než 65 000 kompletními cykly (otevření a zavření). Přibližně po jednom měsíci se lanko přetrhlo (tedy po cca 32 500 cyklech).

Při osmi cyklech denně 365 dní v roce tedy vychází životnost brány na více než 11 let. Nutno však dodat, že bránu při testu poháněl průmyslový pohon, který nemá funkci plynulého zrychlení a zpomalení, a tím bylo lanko namáháno více než za běžných provozních podmínek. Inteligentní pohony NICE, které k teleskopickým branám dodáváme, tuto funkci totiž mají. Lze tedy počítat s delší životností.