Teleskopické trojdílné brány

teleskopicka-trojdilna-posuvna-branaŘeší stejně jako dvojdílné brány nedostatek bočního prostoru, který je třeba mít pro zajíždění klasické posuvné brány. Trojdílné teleskopické brány, které pro vás na míru navrhneme, sestrojíme i namontujeme, však ušetří až 61 % bočního prostoru.

Brány se skládají ze tří křídel. Jedno křídlo brány je posouváno po kolejnici elektrickým pohonem přes ozubený hřeben, druhé a třetí pak přes lanový převod, z vnější strany skrytý. Tento systém v praxi prokázal vysokou spolehlivost, a to i v zimním období.
K trojdílným teleskopickým branám instalujeme obvykle silnější pohon než k dvojdílným, protože brána má v důsledku vyšší hmotnosti mnohem větší odpor a slabší pohon by v případě nízkých teplot tento odpor nepřekonal. Více informací o pohonech bran najdete v příslušné sekci.
Je možné je instalovat i v místě, kde je mírný svah. Maximální bezpečný sklon je 4,5 %, ale vhodnost řešení je třeba vždy individuálně posoudit. S výběrem nejvhodnější varianty vám rádi pomůžeme.

Použití

Tyto brány jsou ideálním řešením při nedostatku bočního prostoru. Umožňují vybudovat širší průjezd než při použití klasické posuvné nebo křídlové brány, a to při zachování původně plánovaného prostoru určeného pro bránu.

Orientační výpočet potřebného prostoru: šíře průjezdu / 2 + 44 cm.

průjezd boční prostor dvojdílné brány boční prostor trojdílné brány
300 194 cm 144 cm
350 219 cm 160 cm
400 244 cm 176 cm
450 269 cm 193 cm
500 294 cm 210 cm
550 319 cm 227 cm
600 344 cm 243 cm

 

Hlavní výhody:

 

  • Úspora místa: úspora až 61 % bočního prostoru oproti klasické posuvné bráně.
    • Příklad: klasická posuvná brána s průjezdem 400 cm potřebuje 447 cm bočního prostoru, teleskopická trojdílná brána s průjezdem o stejné šířce jen 176 cm.
  • Rychlé otevření: čas otvírání a zavírání je v porovnání s klasickou posuvnou bránou třikrát kratší.
  • Bezúdržbový provoz: nevyžaduje žádnou údržbu. Výjimkou je zimní období, kdy je potřeba běžným způsobem čistit kolejnici brány.
  • Vysoká spolehlivost: brány jsou sestaveny z kvalitních komponent a jejich fungování je prověřeno několikaletým bezproblémovým provozem.
  • Dlouhá životnost: inteligentní pohon NICE zaručuje plynulý pohyb brány, díky kterému jsou všechny mechanické komponenty minimálně namáhány. Ocelové konstrukce jsou žárově zinkovány, a díky tomu odolávají povětrnostním vlivům nejen na viditelných místech, ale hlavně z vnitřních stran ocelových profilů, ze kterých je brána vyrobena.
  • Design: i když se jedná o specifický výrobek, není problém přizpůsobit provedení přání zákazníka, zejména pokud jde o výplně brány. Je možné vybírat mezi výplní dřevěnou, tahokovovou, děrovanými plechy, ocelovými profily aj. nebo zvolit holý rám připravený pro montáž výplně svépomocí.

trojdilna-teleskopicka-brana-2

Životnost

Samozřejmě, že nic nám nevydrží navěky. Nejvíce namáhanou součástkou je tažné lanko, které je zatěžováno nejen mechanicky, ale i vlivem povětrnostních podmínek, a v zimním období navíc někdy i solením.
V případě nesolení je životnost lanka cca 11 let (při průměrném otevření a zavření 8x denně).