Teleskopické dvojdílné brány

dvojdilna-teleskopicka-brana-1Řeší problémy s nedostatkem bočního prostoru, který je třeba mít pro zajíždění klasické posuvné brány. Dvojdílné teleskopické brány, které pro vás na míru navrhneme, sestrojíme i namontujeme, vám ušetří až 46 % bočního prostoru.

Brány se skládají ze dvou křídel. Jedno křídlo brány je posouváno po kolejnici elektrickým pohonem přes ozubený hřeben, druhé pak přes lanový převod, z vnější strany skrytý. Tento systém v praxi prokázal vysokou spolehlivost, a to i v zimním období.

Brány je možné instalovat i v místě, kde je mírný svah. Maximální bezpečný sklon je 4,5 %, ale vhodnost řešení je třeba vždy individuálně posoudit. S výběrem nejvhodnější varianty vám rádi pomůžeme.

Použití

Dvojdílné brány jsou ideálním řešením při nedostatku bočního prostoru. Umožňují vybudovat širší průjezd než při použití klasické posuvné nebo křídlové brány, a to při zachování původně plánovaného prostoru určeného pro bránu.

Orientační výpočet potřebného prostoru: šíře průjezdu / 2 + 44 cm.

průjezd boční prostor dvojdílné brány boční prostor trojdílné brány
300 194 cm 144 cm
350 219 cm 160 cm
400 244 cm 176 cm
450 269 cm 193 cm
500 294 cm 210 cm
550 319 cm 227 cm
600 344 cm 243 cm

 

Hlavní výhody:

 

  • Úspora místa: úspora až 46 % bočního prostoru oproti klasické posuvné bráně.
    • Příklad: klasická posuvná brána s průjezdem 400 cm potřebuje 447 cm bočního prostoru, teleskopická dvojdílná brána s průjezdem o stejné šířce jen 240 cm.
  • Bezúdržbový provoz: nevyžadují žádnou údržbu. Výjimkou je zimní období, kdy je potřeba běžným způsobem čistit kolejnice bran.
  • Vysoká spolehlivost: brány jsou sestaveny z kvalitních komponent a jejich fungování prověřeno několikaletým bezproblémovým provozem.
  • Dlouhá životnost:  inteligentní pohon NICE zaručuje plynulý pohyb brány, díky kterému jsou všechny mechanické komponenty minimálně namáhány. Ocelové konstrukce jsou žárově zinkovány, a díky tomu odolávají povětrnostním vlivům nejen na viditelných místech, ale hlavně z vnitřních stran ocelových profilů, ze kterých je brána vyrobena.
  • Design: i když se jedná o specifický výrobek, není problém přizpůsobit provedení přání zákazníka, zejména pokud jde o výplně brány. Je možné vybírat mezi výplní dřevěnou, z tahokovu, děrovanými plechy, ocelovými profily aj. nebo zvolit holý rám připravený pro montáž výplně svépomocí.

dvojdilna-teleskopicka-brana-2

Životnost

Nic nevydrží navěky. Nejvíce namáhanou součástkou je tažné lanko, které je zatěžováno nejen mechanicky, ale i vlivem povětrnostních podmínek, a v zimním období navíc někdy i solením.

V případě nesolení je životnost lanka cca 11 let (při průměrném otevření a zavření 8x denně).

V roce 2010 jsme provedli test funkčnosti. Na Bigboard o rozměrz 10 x 4 metry v Praze na Bohdalci jsme umístili funkční dvoukřídlou bránu s průjezdem 400 cm.

Tato brána byla na Bigboardu umístěna po dobu dvou měsíců. Za tuto dobu prošla brána více než 65 000 kompletními cykly (otevření a zavření). Přibližně po jednom měsíci se lanko přetrhlo (tedy po cca 32 500 cyklech).

Při osmi cyklech denně 365 dní v roce tedy vychází životnost brány na více než 11 let. Nutno však dodat, že bránu při testu poháněl průmyslový pohon, který nemá funkci plynulého zrychlení a zpomalení, a tím bylo lanko namáháno více než za běžných provozních podmínek. Inteligentní pohony NICE, které k branám dodáváme, mají funkci plynulého zrychlení a zpomalení. Lze tedy počítat s delší životností.